0 0.00 ₪

סל הקניות שלך ריק

מדוע חשוב להשקיע בשולחנות אוכל בבית

החיים המודרניים הפכו את חייהם של רבים למירוץ. אפילו את הפעולות הבסיסיות והחשובות לקיומנו כמו אכילה רבים מאיתנו אינם עושים בנחת, גם בבית. רבים מוצאים את עצמם חוזרים מיום עבודה ובמקום לאכול ארוחת ערב סביב השולחן עם כל המשפחה, הם "חוטפים" משהו לאכול ועושים זאת בעמידה. נמצא במחקרים עד כמה חשוב לאכול ארוחה משפחתית בה נוכחים כל בני המשפחה לפחות מספר פעמים בשבוע. הדבר חשוב הן מבחינה פיזית- אכילה נכונה ורגועה, והן מבחינת הגיבוש המשפחתי. אלה שתי סיבות מדוע חשוב להשקיע בשולחנות אוכל בבית. כיצד עוד תורמים שולחנות אוכל ואיך לבחור את השולחן המתאים?

שולחן אוכל מעוצב

 

שולחן אוכל רב תכליתי

שולחן אוכל משמש קודם כל לארוחות המשפחתיות המשותפות לכל בני הבית, ארוחות שלא כדאי, כאמור, לוותר עליהן גם אם הן מורכבות מעט יותר לביצוע. מעבר לכך, שולחן אוכל משמש פעמים רבות לדברים נוספים. ילדים בשנות בית הספר הראשונות מעדיפים להכין שיעורי בית בסלון או במטבח ולא בחדר. לכן, שולחן אוכל גדול מספיק, חזק ונוח יסייע לילד להכין שיעורים בנוחיות. גם עבודות יצירה נעשות פעמים רבות על שולחן האוכל ולא בחדר ששטחו קטן יותר. בנוסף, שולחן האוכל משמש פעמים רבות לאירוח ולארוחות שכוללות משפחה מורחבת או חברים. עבור חובבי האירוח העושים זאת מספר פעמים בשנה כדאי לבחור שולחן אוכל שיוכל להכיל את כולם ושניתן יהיה לפתוח אותו בקלות.

 

כיצד לבחור שולחן אוכל

על פי השימושים שהוזכרו לשולחנות האוכל יש לבחור את השולחן המתאים לכם. אם כל אחר צהריים אצלכם הופך לסדנת יצירה, כדאי שהשולחן יהיה נוח לעבודה וקל לניקוי. אם אתם מזן המארחים, בחרו שולחן שיהיה ניתן לפתיחה בקלות ושיכיל את מספר האורחים. בכל מקרה יש לבחור שולחן שצורתו ומידותיו הבסיסיות לפני פתיחה יתאימו לשטחה וצורתה של פינת האוכל. אם פינת האוכל צרה וארוכה יהיה צורך בשולחן מלבני או אליפטי אך אם צורתה ריבועית ניתן לבחור שולחן שאורכו ורוחבו דומים או שולחן עגול. הבחירה בין שולחן מרובע או עגול היא על פי טעמכם האישי. אם אתם אוהבים ישיבה באופן כזה שפינות לא יפרידו בין היושבים, שולחן עגול או אליפטי יתאים. לשולחן שצורתו עגולה או אליפטית יש יתרון נוסף גם בשל היותו נטול פינות חדות, מה שיתאים במיוחד לבית עם ילדים קטנים. מעבר לכך כדאי לבחור שולחן אוכל שיתאים בעיצובו- החומר ממנו הוא עשוי ובצבעו לסלון ולמטבח, ובאופן כללי לאווירה שתרצו ליצור בבית.