0 0.00 ₪

סל הקניות שלך ריק

סוגים של שולחנות אוכל

פינת האוכל, אשר השחקן הראשי בה הוא שולחן האוכל, היא אזור חשוב ומשמעותי מאוד בבית. אוכל באופן כללי מהווה חלק מרכזי בחייה של כל משפחה וארוחות משפחתיות הן זמן איכות לבילוי משפחתי. פינת האוכל משמשת לא רק את המשפחה הגרעינית אלא גם לאירוח של המשפחה המורחבת, חברים ובילוי זמן מהנה. לצורך כך, כאשר מחפשים ובודקים אילו סוגים של שולחנות אוכל ישנם, יש להתחשב במספר שיקולים, לעשות את החישוב הכולל ולמצוא את שולחן האוכל המתאים לכם. היום ישנם שולחנות אוכל מודולרים המאפשרים לפתוח או להרחיב אותם בעת הצורך בקלות רבה.

שולחן אוכל נפתח

צורת השולחן וגודלו

פרמטרים חשובים לבחירת שולחן האוכל היא גודל השולחן וגם צורתו. בחירת השולחן על פי פרמטרים אלה נגזרת מתנאי הדירה- מהו גודלו של השטח המיועד לשמש לפינת האוכל, מהי צורתו- האם היא ריבועית או מלבנית? ניתן למצוא שולחנות אוכל במגוון צורות. אם לדוגמה ישנם ילדים קטנים בבית ואתם חוששים מפינות חדות, תוכלו לבחור בשולחן עגול או אליפטי ללא פינות. לפינת אוכל שצורתה ריבועית כדאי לבחור שולחן בעל צורה תואמת שישתלב היטב. גם אם אתם חובבי אירוח, אין היום חובה לרכוש שולחן מאורך לעשרה אנשים או יותר. ניתן לבחור בשולחן בעל גודל סטנדרטי אשר ניתן לחבר אליו פלאטות נוספות על מנת להגדילו או לפתוח אותו בקלות. בכל מקרה, אל תשכחו למדוד באופן מדוייק את אורכה ורוחבה של פינת האוכל לפני בחירת השולחן.

סגנון וחומר השולחן

היום ניתן למצוא סוגים של שולחנות אוכל הנבדלים זה מזה גם בחומר ממנו הם עשויים וגם בסגנון העיצוב שלהם אשר החומר הוא חלק בלתי נפרד ממנו. שולחנות העשויים מתכת או זכוכית משרים סביבם אווירה נקיה, קרירה ומתוחכמת יותר. שולחנות העשויים עץ סיבי משרים אווירה פשוטה וקלילה ואילו שולחנות העשויים עץ מלא משרים אווירה כפרית כבדה בסגנון וינטג'. הסתכלו על עיצוב הבית כולו ובפרט על עיצוב הסלון והמטבח אשר פינת האוכל היא שכנה של שניהם. מהי האווירה אותה ניסיתם ליצור באמצעות עיצוב הסלון או המטבח? פינת האוכל יכולה להמשיך את אותו קו או דווקא לשבור אותו ולהוות מוקד מרענן ושונה- שני הדברים אפשריים אך חשוב לקחת את עיצוב הסביבה בחשבון כאשר בוחרי םאת שולחן האוכל המתאים.

בנוסף, בכל סגנון שולחן שתבחרו, אל תתפשרו על האיכות. בדקו את טכניקת פתיחת השולחן, את נעימות החומר ממנו הוא עשוי ואת עמידותו.