0 0.00 ₪

סל הקניות שלך ריק

איך לצבוע פינת אוכל

אזורים שונים בבתים שלנו מאופיינים בתפקידים שונים הניתנים להם מתוקף מיקומם. על מנת לספק את כל מה שנדרש לשהייה נעימה במקום, יש לקחת בחשבון את כל המאפיינים – כולל הצבע של הקירות. זו הסיבה  לכך שפעמים רבותת מספיק  להשקיע את הזמן, המרץ והמחשבה בצביעת פינת האוכל ועקב כך לקבל מראה חדש ומרענן בדירה או בבית באופן כללי, וליצור מעין פינת חמד שבה כולם יכולים למצוא את הקסם שיאפשר להם לנוח, להשתחרר מקשיי היומיום ולהיות עצמם בבית הפרטי שלהם.

 

מדוע חשוב לצבוע פינת אוכל?

 

פינת אורל מהווה מעין חוליה מקשרת בין המטבח לסלון – כלומר מדובר באזור קצת יותר פורמאלי מהמטבח, אך גם יותר משוחרר ומשפחתי מהסלון, שבו ניתן לעשות הרבה יותר דברים ולבלות גם בנפרד. פינת האוכל נועדה להיות המקום המיוחד שבו מתאספת כל המשפחה ואוכלת ארוחות משותפות. הצבע שעל קירות פינת האוכל אמור לשקף את התפקיד החשוב הזה שיש לנקודה זו בבית, ולעשות זאת באופן עדין. כלומר, בחירת הצבע עשויה להיות מעט מורכבת, משום שיש לבחור בצבע שמשתלב יפה עם העיצוב בבית כולו, אך מצד שני גם מהווה  אימרה משלו שמייחדת את הפינה המיוחדת הזאת שבבית.

 

איזה סוג צבע עשוי להתאים לפינת האוכל?

 

בכדי לבחור בצבע הנכון ביותר לפינת האוכל, חשוב להבין את הצרכים המיוחדים של אזור  זה. הוא צריך להיות מאוד חמים, מזמין ומעודד, על מנת שאפילו האוכל שתצרכו בנקודה הזאת יעבור בשלום ובשלווה דרך כל מערכת העיכול. אין צבעים רבים שיבצעו משימה זו בצורה באמת מתאימה, היות והצבע הלבן הוא  "ריק" מדי, צבע ירוק (לדוגמא – היות והוא נחשב למרגיע) לא תמיד משתלב יפה עם רעיונות של אוכל, שהרי לא סתם אומרים ומציגים שאנשים שלא חשים בטוב לאחר צריכת אוכל מסוים הופכים לירוקים. צבעים עדינים ובהירים עשויים להתאים מאוד לפינת האוכל, אך יחד עם זאת חשוב מאוד לזכור שאזור שבו אוכלים תמיד מועד לפורענות מבחינת לכלוך (בעיקר כאשר יש ילדים קטנים, פעמים רבות כל ארוחה עשויה להפוך למלחמת אוכל במידה זו או אחרת), לכן כדאי לבחור בצבע  אקרילי שמתמודד היטב עם לחות וגם מאפשר ניקוי טוב.

 

האם יש להתייעץ עם מעצב פנים בדבר צביעת פינת האוכל?

 

רבים מאיתנו מסוגלים לבצע את עבודת הצביעה באופן עצמאי. יחד עם זאת, על מנת ליצור מראה עיצובי אחיד בכל הבית, פעמים רבות מומלץ לפנות לשירותי מעצב פנים מקצועי שמסוגל לתת לכם פרספקטיבה רחבה יותר על ההחלטות שאתם עושים בהקשר של פינות אוכל. כמו כן, כדאי מאוד לשלב את הליך הצביעה עם שיפור  הריהוט במקום ויצירת פינה שמתאימה לא רק לסעודה משפחתית, אלא גם לזמן איכות של האימא, אירוח פשוט יותר של זוג  אנשים או אדם אחד וכו' – כך שפינת האוכל שלכם תהיה כמה שיותר אוניברסלית.