0 0.00 ₪

סל הקניות שלך ריק

מדריך לבחירת רהיטים בצורה נכונה

רוב הרהיטים שלנו עשויים מעץ, רהיטים בתוך הבית וגם רהיטים לגינה והחצר. בכדי לשמור על רהיטים שעשויים מעץ יש צורך בתחזוקה וניקיון, כך הרהיטים ישמרו על המראה החדש שלהם וגם יחזיקו לאורך זמן.

לרהיטים מעץ, בשונה מסוגי רהיטים אחרים , יש שיטות מיוחדות וחומרי ניקוי מיוחדים שצריך לעשות בהם שימוש לטובת השמירה על העץ. חשוב להכיר את הדרכים לטיפול ושמירה על העץ של הרהיטים מכיוון שאפשר בקלות להרוס ולפגוע בריהוט. חברות רהיטים וייצור רהיטים יוכלו לספק טיפים והסברים נוספים על תחזוקת וניקוי רהיטים מעץ.

 

שיטות לניקיון וחומרי ניקוי

העץ אשר מרכיב את הרהיטים, רגיש לחומרי ניקוי שמכילים חומרים כימיים חזקים, למשל אקונומיקה. חומרים כאלה יפגעו בעץ, החומר הכימי יכול לגרום להורדת צבע מהעץ ופגיעה בסיבים אשר תגרום לעץ להיות יותר חלש ובסכנה להתפרקות.

שימוש במים מרובים על רהיטים מעץ גם כן אינו עושה טוב לרהיט. מומלץ להשתמש בחומרי ניקוי אשר מכילים רכיבים שומניים שתפקידם הוא להגן ולשמור על העץ. לרוב הניקוי השוטף ששומר על העץ בצורה הכי טובה הוא מעבר עם סמרטוט/מגבון לח על העץ. ישנם חומרים מיוחדים לניקוי העץ , מעבר עם חומר הניקוי והמטלית בצורה שוטפת ישמרו על העץ לאורך זמן.

בעזרת המטלית גם מנקים את האבק אשר מצטבר על הרהיטים. רהיטים מעץ סופגים לחות , במיוחד הרהיטים הנמצאים בחוץ, שילוב של אבק עם הרהיטים והלחות יכולים להזיק לבריאות, מהסיבה ששניהם יוצרים את קרדיט האבק. לכן חשוב לנקות את האבק גם מטעמי בריאות.

כאשר עוברים על ניקיון הרהיטים יש להיזהר משימוש בסקוץ' שכן עלולים להיגרם שריטות ופגיעות בעץ. כאשר ישנם מיקרים של כתמים קשוחים שלא יורדים עם מטלית , אפשר להשתמש בסקוץ' אבל שוב , לשים לב לעדינות.

בכל כמה חודשים מומלץ לחדש את השימון של הרהיט. השימון מגן על הרהיט, גורם לו להיראות מבריק ונוצץ ומאריך את תוחלת החיים של העץ.

 

לסיכום

אין ספק שבכדי לשמור על רהיטים מעץ יש צורך בתחזוקה שוטפת וניקיון. לכל יצרן רהיטים יש הנחיות שונות ומומלץ לבדוק מה ההוראות ולבצע את הניקיון לפיהן. על מנת לשמור על הרהיטים בצורה טובה צריך לבצע באופן מקביל את כל סוגי שיטות הניקוי שהצגנו כאן.