0 0.00 ₪

סל הקניות שלך ריק

איך לבחור פינת אוכל לבית שלכם?

פינת האוכל היא חלק חשוב בבית. אם בעבר בני המשפחה היו אוכלים יחד את הארוחות במטבח, היום בדירות החדשות המטבח הוא פתוח ומהווה חלק מהחלל הפתוח הכולל גם את הכניסה והסלון. ולכן האכילה עצמה נעשית באזור המוקצה לכך. לפינת האוכל תפקיד נוסף: לעשות הפרדה מעודנת ואלגנטית בין הסלון למטבח. ארוחות משותפות של כל בני המשפחה הן מומלצות בכדי לשמור על הגיבוש וההווי המשפחתי. לשם כך יש לדאוג לפינת אוכל אשר תתאים לכם ולצרכיכם, אז איך לבחור פינת אוכל לבית שלכם? מהם הפרמטרים להם כדאי לשים לב בטרם תבחרו את פינת האוכל שלכם?

שולחן קונסולה לפינת אוכל

 

גודל וצורה- התחשבות בנתוני השטח

ממש כפי שבבחירת בגדים יש לבדוק קודם כל שמידות הבגד מתאימות למידת הגוף ושהגזרה מתאימה, כך הדבר גם בבחירת פינות אוכל. לרוב שטחה של פינת האוכל אינו גדול. לעיתים צורתו ריבועית אך לעיתים צורתו מלבנית כך שהרוחב קטן באופן משמעותי מהאורך. בנתונים אלה יש להתחשב כאשר בוחרים פינת אוכל. פינות אוכל הן נפתחות כך ששטחו המקסימלי של השולחן יכול להיות גדול באופן משמעותי משטחו הבסיסי, אך יש לבדוק כי השולחן בגודלו הבסיסי נכנס ומתאים לפינת האוכל שלכם. כדאי להגיע לחנות כאשר בידיכם הנתונים המדויקים של שטח פינת האוכל.

 

הרגלי האכילה וכמות האורחים

נתון נוסף שכדאי להתחשב בו הוא כמובן מספר האוכלים בדרך כלל. מומלץ שגודל השולחן הבסיסי לפני פתיחתו או הרחבתו יתאים למספר הנפשות בבית או למספר האנשים האוכלים בדרך כלל סביב השולחן. מעבר לכך חשבו האם אם נוהגים לארח הרבה? כמה אנשים אתם מארחים בדרך כלל ועד כמה יש לקחת את הארוחות הגדולות יותר בחשבון. אם אתם עושים זאת פעם בשנה הדבר פחות משמעותי. אם אתם מארחים הרבה, כדאי לבדוק פינת אוכל הנפתחת בדרך נוחה ומתאימה לכמות האורחים. היום ישנן פינות אוכל הנפתחות בצורה נוחה ולא מסורבלת כפי שהיה בעבר.

 

עיצוב שישתלב בצורה הרמונית בבית

מעבר לכל העניינים הפרקטיים, פינת האוכל צריכה להתאים גם מבחינה עיצובית, להתאים לטעמכם האישי ולהשתלב בבית באופן הרמוני. אם הבית מעוצב בצורה כפרית וחמימה, פינת אוכל העשויה עץ תתאים יותר. אם דווקא חומרים הנותנים תחושה קרה כמו זכוכית ומתכת מככבים אצלכם, כדאי שגם פינת האוכל תהיה עשויה מחומרים אלה. פינת אוכל עשויה זכוכית היא יפה אך אם יש ילדים קטנים בבית היא פחות מומלצת.

אלה הם מספר טיפים בנוגע לשאלה איך לבחור פינת אוכל לבית שלכם. עשו שקלול של תנאי שטח, הרגלי אכילה וטעם אישי ותקבלו את פינת האוכל המתאימה לכם.