0 0.00 ₪

סל הקניות שלך ריק

כיצד תורמים שולחנות סלונים לעיצוב הבית?

הסלון הוא האזור המרכזי בבית. זה האזור המשותף לכל בני הבית, בו מתקיימת אינטראקציה משמעותית ביניהם, ובילוי משותף במגוון דרכים. לכן, יש לשים דגש על עיצוב הסלון. הוא צריך להיות נוח, נעים וגם בעל מראה נאה. לרוב זהו גם האזור הנגלה כבר עם הכניסה לבית ויוצר את הרושם הראשוני. שולחן סלון הוא חלק חשוב בו. כיצד תורמים שולחנות סלונים לעיצוב הבית ואילו אפשרויות ישנן היום באשר לבחירת שולחן?

 

העוגן של הסלון והבית

שולחנות סלונים לא רק תורמים לנוחיות ולפרקטיות. הם מהווים מעין עוגן, נקודה מרכזית בסלון הנותנת לעיצובו עומק מסוים. בתור אלמנט חשוב בתוך החדר המרכזי בבית, שולחן הסלון מהווה עוגן ומרכז לבית כולו. על מנת לשמש כנקודה מרכזית, שולחן הסלון לא חייב להיות גדול בשטחו. עצם נוכחותו מוסיפה לסלון עומק ומדגישה את תפקידו כמקום התכנסות וכמקום בו נוצר ההווי המשפחתי. שולחן הסלון יחד עם פינת ישיבה נעימה מביאים לכך שהסלון אינו רק חלל פתוח בין החדרים.

 

לשחק עם ועל שולחן הסלון

שולחן הסלון מגיע היום בשפע של דגמים וצורות. ישנם דגמים הטומנים בחובם שימוש נוסף לשולחן או גמישות אשר תאפשר לנו לשחק עם השולחן על פי צרכינו. שולחן אשר לו מדף תחתון נועד במיוחד לחובבי הסדר אשר לא אוהבים למצוא את שלטי הטלוויזיה מפוזרים על הספות או במקרה הפחות טוב לא למצוא אותם כלל... מדף כזה טוב גם לקוראי המגזינים אשר מחפשים להם מקום עד שיסיימו את הקריאה וכן למשפחות עם ילדים קטנים המשחקים בסלון. ישנם היום שולחנות מודולרים אשר גודלם הבסיסי אינו גדול- כשל שולחן קפה, אך הם יכולים להיפתח בקלות לשולחן אוכל בעת הצורך או מכילים מספר שכבות של שולחנות קטנים אותם ניתן לשלוף כששתיית הקפה נעשית עם מספר אנשים ולא רק אתם לבדכם.

 

אלמנט עיצובי חשוב בסלון

מעבר לשימושיו של שולחן הסלון, לא ניתן להתייחס לשאלה כיצד תורמים שולחנות סלונים לעיצוב הבית מבלי לראות בשולחן אלמנט עיצובי. לשולחן הסלון חלק חשוב בעיצוב הסלון והבית. הוא יכול להיות בעל מראה פשוט אך אם ישתלב בבית בצורה הרמונית הוא יתרום לעיצובו. כדאי להתאים את החומר ממנו עשוי השולחן וצבעו לעיצוב האזורים הקרובים כמו המטבח ופינת האוכל. אם אלה עשויים עץ מלא מתוך רצון ליצור אוירה כפרית וביתית כדאי שגם שולחן הסלון יהיה מעץ. אם צבע מזנון הסלון הוא לבן ניתן להתאים שולחן לבן או דווקא להיפך- שולחן שחור בכדי ליצור קונטרסט. לפני בחירת השולחן כדאי להסתכל על כל אזור הסלון, כולל המטבח וסביבתו ולראות מה יתאים תוך התחשבות, כמובן, בצרכי בני הבית.