0 0.00 ₪

סל הקניות שלך ריק

חמש דרכים לעצב פינות אוכל

תרבות האירוח בשנים האחרונות הולכת ומתפתחת גם בארצנו הקטנטונת. אם בשנותיה הראשונות של המדינה שולחנות האוכל היו השולחנות המרכזיים בדירות קטנות והאירוח התרכז לשולחן זה הרי שכיום שולחן האוכל הישראלי מקדש את תרבות האכילה ומעניק את מלוא המרחב לפינוקים קולינאריים ותקשורתיים המאפשרים עונג מהאכילה והשיחה במקביל.

עם העיצוב בסגנון החללים הפתוחים ההולך ומתרחב ליותר ויותר תרבויות, גם פינת האוכל גלשה אל הסלון ובמקום חלונות קטנים הסוגרים את המרחב, וילונות מעוצבים לבית מסתירים אותנו מהרחוב. חדרי האורחים רחבי ידיים, חדרי הילדים גולשים אל מרחב המשחקים ושיטת ה-open space נוחלת הצלחה במגוון מתחמים ומבנים כגון משרדים, חברות, בתים פרטיים ועוד. ריכזנו עבורכם חמש דרכים לעצב את שולחן האוכל בהתאם לסטנדרטים החדשים:

שולחן נפתח לפינת אוכל

 

פינות אוכל גדולות

עם התרחבות בשטח המוקצה לפינת האוכל והקצאת יותר ויותר מרחב עבור האירוח והאכילה, גם פינות האוכל הולכות וגדלות ומציעות מראה מהודר ומרווח, המאפשר לפתח שיחה ולהתענג על האוכל בד בבד. שולחנות האוכל הנפוצים ביותר היו ונותרו שולחנות עץ, כאשר הסוגים הפופולאריים ביותר הם אלון, מייפל ודובדבן כאשר הקווים המרכזיים בעיצוב שולחנות המטבח הם מינימליסטיים ופונקציונאליים. המשטחים המעודנים עושים את שלהם ועיצובים אלגנטיים רבים מגיעים גם אל המטבחים הישראליים.

 

הפרדה בין שולחן האוכל למטבח ולסלון

בשל שיטת ה open space פינת האוכל גולשת פעמים רבות אל הסלון ואינה מופרדת מהמטבח או מהסלון. על מנת להפריד את פינת האוכל משאר השטחים ניתן לעשות שימוש במרצפות שונות שיונחו תחת שולחן האוכל, להשתמש בכסאות בעיצוב שונה בפינת האוכל ובסלון או במטבח, לתלות וילונות מעוצבים לבית ועוד. פינת האוכל יכולה להיות גם מופרדת באמצעות שטיח שייפרש מתחת לשולחן ומותאם לפינות אכילה.

 

שילובים אקלקטיים

בין המגמות השולטות בעיצוב הבית ניתן למצוא את מגמת האקלקטיות המשתייכת לז'אנר הניו אייג' ומשלבת בין מגוון תפיסות עיצוביות שונות. במסגרת העיצובים האקלקטיים תוכלו לבחור כסאות מסגנון מסוים, פינת אכילה מסגנון אחר, שטיח ייחודי ולשלב וילונות מעוצבים לבית מאיקאה. אין ספק שמגוון העיצובים המשולבים יחדיו יוצרים בבית תחושת חיוניות ודינאמיות הבאות לידי ביטוי בחגיגה של צבעים וסגנונות.

 

דרמה קווין – ליצור את הדרמה הביתית

בין העיצובים האהובים על צעירים ניתן למצוא את המגמה הדרמטית, המאפשרת לשולחנות אוכל לגוון בצבעים וצורות, סגנונות ועיצובים מרהיבי עין ועוצרי נשימה. הסגנון הדרמטי יכול להיות מחוזק /באמצעות כלי אוכל בצבעים חיים, וילונות מעוצבים לבית המושכים תשומת לב ועוד.

לקטלוג פינות אוכל.