0 0.00 ₪

סל הקניות שלך ריק

עיצוב דירות קטנות

נאסו שולחן קונסולה נפתח

כאשר חושבים על כך לעצב דירות גדולות זה לא קשה במיוחד , האתגר הוא לעצב דירות קטנות ואם נהיה כנים רובן של הדירות בארץ הינן קטנות. כאשר מדובר בדירה קטנה , מדובר בחלל מחיה קטן ולכן צריך להפעיל המון שיקולים , להיות מחושבים ולקחת בחשבון כל ס"מ בדירה. כמובן שיש לזכור כמה כללים בסיסיים שעיקרם עיצוב מינימליסטי ( ללא תחושת "עומס" של פריטים ), הכנסת אור ושימוש בצבעים בהירים ( אשר נותנים תחושה של חלל גדול יותר ויזואלית).

 

צריך כמובן להיות יצירתיים ולחפש פתרונות אחסון , חלוקה נכונה ויעילה של החלל וזאת על מנת לשמור על מרחב מרווח ובמקביל על איכות החיים. צריך בעצם לנצל את שטח הדירה שתהיה נוחה באמצעות תכנון מפורט וקפדני וגם פונקציונלית ומינימליסטית.

 

שולחן קפה מתקפל

דוגמאות ורעיונות שאנחנו יכולים לספק לכם

עיצוב דירה קטנה חייב להתבסס על פתרונות אחסון יעילים כמו לדוגמא מיטות עם אפשרות אחסון או ארונות קיר בגובה מלא עד התקרה. עוד דוגמא של רהיטים דו תכליתיים הם ספסל ישיבה שבחלקו התחתון מקום לשמיכות או ספרים , שולחנות שנפתחים וניתנים להיות מוארכים כשצריך אך לא תופסים מקום רב כאשר הם סגורים.

כאשר מעצבים דירות קטנות יש לשים דגש בעיקר על ריהוט נמוך מתחת לחלונות שמנצל את המקום אך מאפשר מראה פתוח , לתלות פריטים על הקיר ואף להטמיע בתוך קיר גבס כך ניתן לגרום למראה מרווח יותר של החלל .

 

תהליך עיצוב הפנים של דירות הוא תהליך שבו מבקשים בעצם ללמוד את הצרכים והרצונות של המשתמשים ("הדיירים") ככל הניתן ולהתאים את התכנון לדרישותיהם. בדירות קטנות על אחת כמה וכמה יש לנסות ולמלא אחר דרישות המשתמש תוך כדי ניצול מרחב מקסימלי במינימום פריטים ובמקסימום איכות חיים. בדירה קטנה ניתן אף לייצר אלמנטים מסתובבים או מודולריים על מנת לאפשר לחלל להיות יעיל ולענות על צרכים רבים יותר. גם ע"י תכנון תאורה ניתן לשלב בין מנורות דקורטיביות ומנורות פונקציונליות ולפתוח את החלל , לא להעמיס ולסגור אותו. צביעת הדירה יכולה אף היא להוסיף וליצור אשליות כמו חלל גבוה יותר , עומק רב יותר לדוגמא , חלל לבן לגמרי יראה קטן יותר לעומת חלל לבן עם קיר או שניים בגוון אחר .

 

לסיכום , סידור הרהיטים והאביזרים בחלל דירה קטנה חייב להיות מאורגן ויעיל כמו גם פתרונות אחסון , תכנון תאורה וצביעת הדירה אשר יפתחו את החלל ויגרמו להרגשה מרווחת יותר.