0 0.00 ₪

סל הקניות שלך ריק

שולחן האוכל – הבסיס לעיצוב הבית

האוכל במסורת היהודית הוא ביטוי לאהבה ולקשר רגשי, לשייכות ולתחושת בטחון. לא רק המסורת היהודית מעניקה למזון משמעויות רגשיות רבות. אדריכלים ברחבי העולם כולו ובתקופות ההיסטוריה השונות ביטאו רגשות, מעמד ורצונות באמצעות מזון וכיבושו. המזון היווה סימן ליוקרה בתקופת עבר וגם כיום בחירה במזון איכותי מעידה על רמה גבוהה וטעם אישי מדוקדק. המפגש המשפחתי סביב שולחן האוכל הוא הרבה יותר מהיוודעות פיזית, יש בו כדי לסמל את היחסים במשפחה ולהשפיע עליהם באופן היקפי.

שולחן אוכל להעשרת עיצוב הבית

חגים מרכזיים, מועדים ואפילו שבתות וסופי שבוע זוכים לקבל התייחסות מיוחדת דרך ההיבט הקולינארי. שולחן האוכל המשפחתי לפיכך, הוא הרבה יותר ממפגש לאכילה. הוא מסמל את הבטן הרכה של המשפחה ומשפיע על היחסים בין בני הבית השונים. יתרה מכך, בשל היותו תופס מקום כה מרכזי בתרבות המשפחתית, עיצובו על ידי אדריכל מקצועי מהווה קנה מידה לעיצוב שאר הבית. בשל מיקומו המרכזי, מכתיב שולחן האוכל את התרבות העיצובית בבית.

בשל ההשקעה ההולכת וגוברת בקרב בעלי בתים עם עיצוב פנים מרשים ומסוגנן של ביתם על ידי היעזרות בשירותיו של אדריכל גם הסגנונות והעיצובים המיוצרים ומשווקים הולכים ומתרבים ללא הפסקה. כיום ניתן למצוא שולחנות אוכל בעיצוב מינימליסטי והייטקי, בעיצוב תעשייתי או מסורתי, עיצוב לואוטקי ועוד מגוון עצום של סגנונות.

 

מודולאריות

פינת אוכל מודולארית הינה המילה האחרונה בעולם העיצוב המודרני. עיצוב שולחן אוכל מודולארי בעיצוב של אדריכל יאפשר לשאר הבית ליהנות מהיתרונות הייחודיים שמציע השולחן המעוצב. לדוגמה, שולחן אוכל הממוקם בין המטבח לחדר האורחים וניתן להקטנה והגדלה יעניק מרחב נוח יותר לאורחים. כסאות קלים לנשיאה יאפשרו ליצור מקומות ישיבה נוספים בסלון ועוד.

 

סגנון מוביל

מאחר ופינת האוכל מהווה את מוקד תשומת הלב המרכזי בבית, הסגנון שלה ישפיע על עיצוב שאר הבית. בין אם מדובר בסגנון הייטקי או מסורתי יותר, הבחירה בסגנון מסוים תהווה אמת מידה להתאמה לסביבה. מיקומה המרכזי בתשומת הלב של בני הבית יביא לבחירת כסאות וספות, שולחן סלוני ורהיטים אחרים באותו הסגנון או בסגנון דומה. גם פריטי קישוט ועיטור יכולים להיות נגזרת של עיצוב שולחן האוכל בבית.

 

גודל והתאמה למידות הבית

ההתאמה של מידות השולחן למידות הבית תשפיע על עיצוב שאר הבית בהתחשבות בשאר חדרי הבית. בחירת שולחן גדול מדי יכולה להעיב על עיצוב שאר הבית וכמו "לגנוב" את תשומת ליבם של המתבוננים. באותה מידה, בחירת שולחן קטן מדי תעיב על עיצוב שאר הבית מאחר ותותיר חלק ריק גדול מדי. בחירת הגודל האידיאלי לשולחן תאפשר יצירת הרמוניה בבית.